Aby stracić na wadze, należy nie tylko spożywać zdrowe produkty, ale także uprawiać sport. Beż ćwiczeń spalanie tłuszczu będzie trwało więcej czasu, a ciało stanie się mniej jędrne – skóra może obwisnąć. Niezwykle ważny jest również dobór odpowiedniej diety, chociaż zadanie nie jest łatwe. Istnieje przecież nieskończona liczba jadłospisów!
Jedną z popularniejszych i znanych ze swojej skuteczności jest dieta białkowa – proteinowa. Składa się ona z 4 faz i opiera niemal w całości na białku. Dzięki temu, że szybko spala je organizm i nie odkłada w postaci tłuszczyku, dieta jest bardzo skuteczna. W przeciwieństwie do węglowodanów, białka ułatwiają odchudzania.
Na początku dieta ta pozwala schudnąć nawet maksymalnie pięć kilogramów, co jest świetnym i efektownym wynikiem. Dieta białkowa stworzona jest tak, by zachować ją całe życie – czwarta faza powinna bowiem trwać już cały czas. W pierwszej spożywa się jedynie białko, w drugiej dodatkowo warzywa, w trzeciej – dodaje się produkty pełnoziarniste, natomiast czwarta polega na wracaniu do fazy pierwszej raz w tygodniu.